Олимпик (Лион) записа четвърта поредна победа във френската Лига 1, след като спечели с 3:1 при визитата си на Ница в среща от 12-ия кръг. Домакините откриха малко след почивката, след като грешка на Анри Бедимо позволи на Грегоар Пюел (51) да излезе на стрелкова позиция и да вкара с мощен удар, който се удари в горната греда. Малко по-късно Анри Бедимо проби в наказателното поле и намери Стед Малбранк (64), който прати топката в мрежата за 1:1. В последните минута на мача и двата тима имаха по няколко чисти положения за гол, но Лион се възползва по-добре от ситуациите си и Александре Лаказет (80, 90+4) отбеляза два гола, които да донесат успеха на „хлапетата”. С победата си Лион събра 23 точки и заема трета позиция в класирането - на една от втория ПСЖ и на две от лидера Олимпик (Марсилия), който е с мач по-малко. Ница пък остава със 17 точки на десета позиция.

Лил и Сент Етиен не успяха да се победят и завършиха 1:1 в един от най-интересните сблъсъци от кръга. Михаел Фрей (16) изведе „кучетата” напред в резултата преди почивката след пас на Маркос Лопес, но Марк-Ален Градел (60) донесе точката на Сент Етиен след подаване на Табану. В 72-ата минута Дивок Ориги от домакините пропусна дузпа, а същото направи и Градел в 85-ата минута за гостите. След равенството Лил е на 11-о място с 16 точки, а Сент Етиен е четвърти с 21 точки.

Гинган излъга у дома Бастия с 1:0. Домакините стигнаха до успеха след автогол на Гилем Жиле в 32-ата минута. Така Гинган събра 12 точки и се изкачи на 16-о място. Бастия е на предпоследното 19-о място с 10 точки.

Метц пък надви драматично на свой терен Каен с 3:2 след попадение в последните секунди. Домакините поведоха с два гола, дело на Модибо Майга (10, 50), но гостите изравниха чрез Жан Калве (65) и Бенгали Койта (83). В самия край Флоран Малуда (90-дузпа) донесе трите точки на Метц, който е осми с 18 точки. Каен заема 15-а позиция с 12 точки.

Монпелие срази Евиан с 2:0 след голове на Кевин Бериго (32) и Антони Муние (90), за да се изкачи на девето място със 17 точки. Евиан е на дъното с 10 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 12 КРЪГ
31.10.14
21:30 ч.
Монако – Реймс 1:1
1:0 Елдерсон Ечиеле (20), 1:1 Бенямин Муканджо (80)
01.11.14
18:00 ч.
Лориен – ПСЖ 1:2
1:0 Рафаел Герейро (42), 1:1 Единсон Кавани (60), 1:2 Жан-Кристоф Бахабек (68)
Лил – Сент Етиен 1:1
1:0 Михаел Фрей (16), 1:1 Марк-Ален Градел (60)
01.11.14
21:00 ч.
Метц – Каен 3:2
1:0 Модибо Майга (10), 2:0 Модибо Майга (50), 2:1 Жан Калве (65), 2:2 Бенгали Койта (83), 3:2 Флоран малуда (90-дузпа)
01.11.14
21:00 ч.
Монпелие – Евиан 2:0
1:0 Кевин Бериго (32), 2:0 Атони Муние (90)
01.11.14
21:00 ч.
Ница – Олимпик (Лион) 1:3
1:0 Грегоар Пюел (51), 1:1 Стеда Малбранк (64), 1:2 Александре Лаказет (80), 1:3 Александре Лаказет (90+4)
Олимпик (Марсилия) – Ланс
Баланс: 90 мача, 36 победи за Олимпик (Марсилия), 20 равенства, 34 победи за Ланс

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.