Лион се издъни в 13-ия кръг на френската Лига 1, след като загуби с 1:2 при гостуването си на Сошо. Още в 10-ата минута Антони Ревейер си вкара автогол за 1:0, а четири минути по-късно Александре Лаказет след асистенция на Бафатемби Гомис изравни за 1:1. Две минути преди почивката Рияд Бодебуз вкара за 2:1 и донесе победата за домакините от Сошо, които са 11-и със 17 точки. Лион е на 4-о място с 23 пункта.

В същото време Марсилия победи у дома Ница с 2:0. Попаденията за възпитаниците на Дидие Дешан вкара Джордан Аею в 72-ата минута и Лоик Реми в добавеното време. С успеха си Марсилия се изкачи на 8-о място с 18 точки, докато Ница е на 17-а позиция с 11 пункта.

От 22:00 часа: Бордо - ПСЖ

Временно класиране: 1.ПСЖ 29 т., 2.Монпелие 27 т., 3.Лил 24 т., 4. Лион 23 т., 5.Тулуза 23 т., …………18.Нанси 11 т., 19.Дижон 11 т., 20.Аячо 7 т.