Лион победи Бастия с 2:0 в мач от 7-ия кръг на френската Лига 1. С успеха "хлапетата" вече имат 12 точки и са четвърти във временното класиране. Лидерът ПСЖ е със 17 т.

За успеха на Лион се разписаха Алдо Катенга в 18-ата минута и Сорентин Толисо в 88-ата. Корсиканците играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Франсоа Камано ( 45) получи червен картон.

Третият в класирането Рен (14) завърши 1:1 при визитата си на ГФК Аячо. Мохамед Ларби изведе домакините напред в резултата секунди преди почивката, а Джовани Сио изравни в последната минута.

Автогол на Томас Аясе в 13-ата минута донесе трите точки на Сент Етиен в Троа за успеха с 1:0.
Лориен пък се наложи над Каен с 2:0. Бенджамин Муканджо откри в 13-ата минута, а Абдул Маджед Варис покачи в 36-ата.