Полуфиналистът от миналогодишното издание на Шампионската лига Лион спечели важни три точки на старта. Французите победиха Шалке с 1:0 на "Стад Жерлан". Единственото попадение реализира Мичел Бащош в 21-ата минута.

Лион изглеждаше доста нестабилен в началото на мача. Основна заслуга за победата на домакините имаше и вратарят Уго Лорис, който направи две страхотни спасявания през първото полувреме. Шалке можеше да поведе още в 40-ата секунда, когато удар с глава на Джърмейн Джоунс мина встрани от вратата.

Фарфан пропусна два отлични шанса да изведе Шалке напред. Първо ударът му от воле бе избит от Лорис, а след това стреля с глава, оставен непокрит в наказателното поле, но топката мина над вратата. Малко преди края на първото полувреме германският тим остана с човек по-малко, след като Бенедикт Хьоведес бе изгонен в 38-ата минута.

След почивката Лион играеше с човек повече и имаше предимство, като създаде по-добрите си положения към края, но Лисандро, Пянич и Тулалан пропуснаха да се разпишат.

Звездата на Шалке Раул Гонсалес игра за първи път в Шампионската лига с различен екип от този на Реал. Рекордьорът по голове в историята на турнира обаче не успя да помогне много. Другото ново попълнение Клаас-Ян Хунтелаар също не успя да се отличи с нещо сериозно./БЛИЦ

Олимпик (Лион) – Шалке 04 1:0
1:0 Мичел Бащош (21)

Олимпик (Лион): 1.Юго Льорис, 4.Папе Диаките, 5.Деян Ловрен, 12.Тимоте Колодзиерчак, 13.Антони Ревейер, 11.Мичел Бащош (72-24.Жереми Пиед), 28.Жереми Тулалан, 29.Йоан Гуркюф (87-17.Жан Макун), 18.Миралем Пянич, 9.Лисандро Лопес, 7.Джими Бриан (90+2-6.Ким Шелстрьом)

Шалке 04: 1.Мануел Нойер, 2.Ханс Сарпей (75-13.Лукас Шмиц), 4.Бенедикт Хьоведес, 5.Никола Плестан, 7.Раул Гонсалес, 10.Иван Ракитич, 17.Джеферсон Фарфан, 23.Джърмейн Джоунс (70-12.Пеер Клуге), 25.Клаас-Ян Хунтелаар, 27.Чиприян Дяк (45-32.Жоел Матип), 28.Кристоф Мориц