Лион постигна обрат от 0:2 до 3:2 в домакинския си мач срещу Лориен от 33-ия кръг в Лига 1. “Хлапетата” бяха на път да загубят срещата на своя “Жерлан”, но показаха дух в края на мача измъкнаха трите точки. След успеха Лион е на четвърта позиция във временното класиране. Отборът е с 56 точки и засега си гарантира участие в Лига Европа. Третият Лил, който има право да играе в Шампионска лига, има 62 точки, а до края на сезона остават 5 кръга. Лориен набързо поведе с 0:2 с две попадения в рамките само на четири минути между 22-ата и 26-ата. Кевин Моне-Паке откри резултата, а веднага след това Матиас Отре удвои. Лион върна един гол чрез Крис в 38-ата минута. Едва в 78-ата минута Лисандро Лопес възстанови равенството. В 85-ата минута резервата Бафетимби Гомис се превърна в герой, вкарвайки за крайното 3:2./БЛИЦ

Лион – Лориен 3:2

Класиране след 33 кръг: 1.МОНПЕЛИЕ 69 точки, 2.ПСЖ 67, 3.Лил 62, 4.Лион 56, 5.Рен 54 и други.