Седемкратният шампион на Франция Олимпик Лион допусна загуба с 0:1 от Клермон Фут в първия си мач за новата година. По този начин "хлапетата" отстъпиха в откриващия си двубой през януари за пръв път от 16 години.

Двубоят вървеше към нулево равенство, но в 85-ата минута гостите от Клермон получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на бранител на домакините. Зад топката застана Мухамед Чам, който с прецизен удар с левия крак не остави шансове на вратаря Антони Лопес.

Футболистите на Лоран Блан показаха напълно безидейна игра през второто полувреме, за което бяха и наказани в края. Преди почивката те имаха игрово предимство, като няколко добри намеси на вратаря на Клермон Мори Диау ги лишиха от гол.

С успеха в Лион Клермон събра 22 точки и след 17 кръга в Лига 1 е на девето място в класирането. Олимпик е с една позиция по-напред с 24 точки.