Олимпик (Лион) надви у дома Газелек Аячо с 2:1 в среща от 36-ия кръг на френската Лига 1 и се върна на второто място във временното класиране, даващо право на директно класиране в групите на Шампионската лига.

„Хлапетата” поведоха с 2:0 след попадения на Рашид Гезал (11) директно от корнер и Максуел Корне (40) след грешка на вратаря на гостите Маури.

След почивката Газелек Аячо върна едно попадение чрез влезлия като резерва само три минути по-рано Грегори Пужол (49). До края на мача и двата тима имаха своите шансове за още голове, каквито обаче не бяха отбелязани.

След успеха си Лион е втори с 65 точки, имайки аванс от 3 пред третия Монако. Газелек Аячо е 17-и с 37 точки и само на една от зоната на изпадащите.

Резултати, програма и класиране във Франция - ТУК !!!