Олимпик (Лион) загуби с 0:1 при гостуването си на слабака Реймс в 31 кръг на Лига 1. Третото поредно поражение и пети пореден мач без победа извади “хлапетата” от Топ 3 на класирането за първи път от втория кръг насам.

Единственото попадение в мача беше реализирано от дузпа от Гжегош Криховяк в 53-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Милан Бишевац срещу Диего в наказателното поле. За нарушението си сърбинът получи червен картон.

Поражението прати Олимпик (Лион) на четвърто място в класирането с 53 точки. “Хлапетата” бяха изместени от Сент Етиен, който по-рано днес победи Евиан с 1:0. Реймс излезе на 15-о място с 34 точки.

На 7 април: Лил – Лориен

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 64, 2.Олимпик (Марсилия) 57, 3.Сент Етиен 53, 4.Олимпик (Лион) 53, 5.Ница 51 и др.