Лион запази третото място в Лига 1 и от есента ще рита в Шампионската лига.  "Хлапетата" нямаха проблеми с Рен и го победиха с 2:0 след попадение на Лисандро Лопес от дузпа и нов шедьовър от пряк-свободен удар на младия халф Клемен Грение. Така Лион финишира на трето място с 67 точки и се завръща в ШЛ след година oтсъствие.

Конкурентът Ница би също с 2:0 при визитата си на Аячо. За успеха се разписаха Дарио Цвитанич и Ерик Ботеак след почивката. Ница остана четвърти с 64 точки и ще играе в Европа за първи път от 16 години насам.

В дербито на кръга Лил и Сент Етиен завършиха 1:1. Този резултат се оказа фатален за домакините, които пропускат участие в европейските клубни турнири. Соломон Калу откри за Лил, а Ромен Амума изравни за гостите. Лил завършва на шесто място с 62 точки, докато "зелените" са с една повече на пета позиция и ще играят в Европа, тъй като спечелиха Купата на Лигата.