Лион падна изненадващо у дома от Каен с 1:2 в среща от 23-ия кръг на френската Лига 1.

Още в 13-ата минута гостите поведоха с гол на Хамоуна, а в 73-ата минута Набаб покачи на 0:2. Четири минути преди края Лисандро Лопес вкара от дузпа почетното попадение за „хлапетета” и оформи крайното 1:2. След загубата си Лион остана на четвърто място с 39 точки, докато Каен е 14-и с 23 пункта.

В същото време Монпелие разби на свой терен Аячо с 3:0 и излезе начело във временното класиране поне за няколко часа. Головете за успеха на домакините вкараха Белханда от дузпа в 53-ата, Кабела в 54-аюта и Жиро в 67-ата минути. След победата си Монпелие събра 49 точки и оглави класирането, докато Аячо е на 18-о място с 22 пункта.

Двубоят между новака Евиан и Марсилия пък бе отложен заради лоши метеорологични условия.

Утре ПСЖ гостува на Ница и при победа може да си върне първото място.