Френският гранд Лион се издъни и завърши 1:1 при гостуването си на Брест в отложен мач от 36-ия кръг на Лига 1.

Въпреки че поведоха рано в резултата “хлапетата” имаха сили да спечелят само точка. Още в 15-ата минута Едерсон откри резултата в полза на Лион, който имаше превъзходство в по-големи периоди от мача. Въпреки това играчите на Клод Пюел не успяха да отбележат втори гол и противно на логиката получиха такъв. В 76-ата минута Лика оформи крайното 1:1 и донесе точката на Брест.

След това реми Лион събра актив от 60 точки и все още е на третото място, което дава право на участие в Шампионската лига. “Хлапетата” обаче може да бъдат изместени, ако ПСЖ, който е с 58 точки, победи в отложения си мач срещу Бордо.

БРЕСТ – ЛИОН 1:1
0:1 Едерсон (15), 1:1 Лика (76)