Лион успя да победи с 3:1 Лориен, след като изставаше в резултата в двубоя от 26-ия кръг на Лига 1. По този начин "хлапетата" се изравниха на върха с ПСЖ, като и двата отбора имат по 51 точки. Парижани обаче имат мач по-малко. От 22:00 часа тази вечер те приемат Олимпик (Марсилия). Както е известно, за ПСЖ се очаква да дебютира звездата Дейвид Бекъм.

В срещата на "Стад Жерлан" Жереми Алиадиер откри резултата за Лориен, реализирайки с глава в 11-ата минута.

В 24-ата домакините изравниха чрез Лисандро Лопес, а след почивката за Лион се разписаха още младият Рашид Гедзал в 50-ата минута и резервата Арнолд Мвуемба в 92-ата. Последният се озова при "хлапетата" именно от Лориен, но днес не пожали бившите си съотборници.