Лион победи като гост Сошо с 2:0 в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1 и отново се върна в битката за титлата, след като се доближи само на точка от лидерите във временното класиране Лил и Рен, които обаче са и с мач по-малко.

Играчите на Клод Пюел направиха отлична загрявка за предстоящия си мач-реванш с Реал (Мадрид) от 1/8-финалите в Шампионската лига. Първият им сблъсък на френска земя приключи 1:1, а в сряда ще определят поредния 1/4-финалист на „Сантяго Бернабеу”.

Успехът на Лион срещу Сошо бе изкован след попадения на голмайстора Лисандро Лопес в 22-ата минута след извеждащ пас на Бафатемби Гомис и Миралем Пянич в 64-ата минута след асистенция на резервата Жереми Пие.

След победата си Лион събра актив от 48 точки и се изкачи на трето място във временното класиране, точно на точка зад лидерите Лил и Рен. Лил обаче е с мач по-малко и утре ще приеме на свой терен Валансиен. Загубата на Сошо пък го оставя на 11-а позиция с 35 точки.