Лион разгроми Марсилия с 4:1 и то на негостоприемния “Велодром” отложен мач от 10-я кръг на Лига 1. След този голям успех гостите излязоха на първо място във временното класиране с 28 точки. Преследвачите ПСЖ и Марсилия са с по 26, Сент Етиен е с 25, Бордо с 24.

Лион бе затруднен допълнително от отсъствието на куп водещи футболисти като Лисандро Лопес, Йоан Гуркюф и Деян Ловрен.
Въпреки това гостите почнаха със самочувствие и поведоха още в 3-ата минута. Вратарят на домакините Стив Манданда повали в пеналта Бафетимби Гомис и съдията посочи бялата точка. Самият Гомис застана зад топката и реализира.

Френският национал покачи в 34-ата минута, а скоро след почивката Стийд Малбранк вледени трибуните с гол за 0:3. Неудържимият тази вечер Бафетимби Гомис оформи хеттрика си в 72-ата минута – 0:4. Докрая остана време резервата Лоик Реми да вкара почетен гол за отчаяните домакини. Марсилия доигра последните 10 минути с 10 души, след като директен червен картон получи Род Фани.