Лион уверено продължава преследването на лидера във френското първенство Пари Сен Жермен, след като разби като гост Бордо с 4:0. С победата жирондинците стопиха аванса на парижани на 3 точки, но са с мач повече (ПСЖ гостува тази вечер на Сошо).

Двубоят с Бордо беше оспорван само през първото полувреме. Тогава домакините стояха равностойно на съперника, въпреки че още в 15-ата минута Клемент Граниер откри резултата. Играчите на Бордо се хвърлиха да търсят изравняване, но до почивката не успяха да се разпишат.

През втората част домакините продължиха да търсят гол, а това се оказа най-голямата им грешка. Фофана покачи на 2:0 в 65-ата минута и възвърна самочувствието на съотборниците си. Клемет Граниер окончателно уби интригата в мача, след като се разписа от дузпа в 73-ата минута, а секунди по-късно Лаказете фиксира крайното 4:0.