Олимпик (Лион) триумфира с Купата на Франция за пети път в историята си, след като на финала на "Стад Де Франс" победи голямата сензация на турнира този сезон Кевили с минималното 1:0.

По пътя си към трофея Лион отстрани на четвъртфинала ПСЖ като гост с 3:1 и на полуфинала отново като гост третодивизионния Газелек Аячо с 4:0. Състезаващият се също в трета дивизия Кевели пък бе елиминирал в предните два кръга като домакин последвателно Олимпик (Марсилия) с 3:2 след продължения и Рен с 2:1.

Единственото и победно попадение за „хлапетата” срещу третодивизионния тим отбеляза аржентинският голмайстор Лисандро Лопес още в 28-ата минута.

Така след 1964, 1967, 1973 и 2008 година Лион отново е носител на Купата на Франция.