Лион нанесе първа загуба на лидера в Лига 1 Монпелие, побеждавайки го с 2:1 в мач от 4-ия кръг на шампионата във Франция, игран пред малко повече от 31 хиляди зрители на "Стад Жерлан".

И двете попадения за тима на Реми Гарде вкараха резерви. Първо 21-годишният халф Миралем Пянич вкара в 49-ата минута, след като се появи в игра в началото на втората част. Така босненецът откри головата си сметка този сезон в Лига 1.

Ситуацията се усложни за Монпелие в 82-ата минута, когато червен картон получи Юнес Белханда. Секунди по-късно Лион удвои преднината си след гол на Жереми Пиед, който по-рано замени Батефимби Гомис. До края на мача гостите успяха да стигнат само до почетно попадение. Вкара го Анри Бедимо в продължението.

След успеха Лион събра 8 точки и заема второто място във временното класиране на Лига 1, на 1 зад лидера Монпелие.