Лион срази Марсилия с 4:2 в дербито от шестия кръг на френската Лига 1 и се изравни по точки с него във временното класиране.

Хосем Аоуар (27) откри резултата след асистенция на Н‘Домбеле, но една от звездите на гостите Флориан Товен (39) изравни след пас на Пайе.

Головата фиеста продължи след почивката с две попадения на Бертранд Траоре (51, 60) след подавания на Н‘Домбеле и Набил Фекир (74-дузпа), който направи резултата 4:1. Клинтън Н‘Жие (82) само оформи крайния резултат след нова асистенция на Пайе. Минута след това хърватинът Дуйе Чалета-Цар получи директен червен картон и гостите завършиха мача в намален състав.

След успеха си Лион има 10 точки на шестата позиция, а марсилци са пети със същия актив само заради по-добрата си голова разлика.