Лион нанесе драматично поражение на Бордо като гост с 2:1 в дербито от 28-ия кръг на френската Лига 1.  Домакините почнаха по-силно и поведоха с гол на Анри Сайве още в 6-ата минута. Те удържаха аванса си чак до добавеното време и се виждаха победители. Именно тогава гостите нанесоха унищожителен удар на съперника пред невярващите погледи на 17 000 зрители на "Шабан Далма". Анри Бедимо изравни, а в 95-ата минута Корентен Толисо донесе трите точки за Лион. Тимът на треньора Реми Гард се изкачи на пето място във временното класиране, измествайки Олимпик (Марсилия), който в петък загуби у дома от Ница с 0:1. Бордо е осми с 40 точки.

Въпреки загубата Сент Етиен е на 5 точки пред петия Олимпик (Марсилия), докато Лориен е твърдо в средата на таблицата в 36 точки.

Бастия - ПСЖ 0:3
0:1 Златан Ибрахимович (6), 0:2 Езекиел Лавеци (19), 0:2 Езекиел Лавеци (88)
08.03.2014
21:00 часа
Монако - Сошо 2:1
1:0 Димитър Бербатов (6), 2:0 Джеймс Родригес (55), 2:1 Едоард Бутин (83)
08.03.2014
21:00 часа
Валансиен - Рен 2:1
0:1 Ола Тойвонен (48), 1:1 Матьо Досеви (54), 2:1 Абдул Майед Уари (76)
Бордо - Лион 1:2
1:0 Анри Сайве (6), 1:1 Анри Бедимо (90+4), 1:2  Корентен Толисо (90+5)
08.03.2014
21:00 часа
Нант - Аячо 2:2
0:1 Менди Мостефа (5), 1:1 Серж Гакпе (8), 2:1 Филип Джорджевич (77), 2:2 Сигамари Диара (90)
Тулуза - Реймс 3:2
0:1 Грегорш Кричовяк (22), 0:2 Никола де Превий (35), 1:2 Серж Орие (75), 2:2 Еден Бен Басат (79), Уисам Бен Йедер (88)