Лион удари Марсилия с 1:0 в най-интересния мач от 11-ия кръг във френската Лига 1. По този начин "хлапетата" нанесоха второ поражение на съперника от началото на сезона и спряха серията му от 8 поредни победи.

Лион съкрати и преднината на тима, воден от Марсело Биелса, на върха на класирането само на 4 точки. ОМ е лидер с 25 точки, а шампионът ПСЖ е втори с 21 и е единственият отбор без поражение този сезон след 5 победи и 6 ремита. Лион вече има 20 точки и дели третото място със Сент Етиен.

Сблъсъкът на "Стад Жерлан" предложи много борба, агресивни влизания и малко голови положения. В 36-ата минута принудително беше заменен Джа Джедже от гостите, след като получи контузия. Добри прояви имаха и двамата вратари. Стив Манданда изби трудно пряк свободен удар на Гуркюф, а колегата му от Лион Антони Лопес пък спаси опасни шутове на Андре-Пиер Жиняк от близка дистанция и на Андре Аю.

Единственото попадение дойде в 65-ата минута. Домакините организираха бърза контраатака, Алекс Лаказет намери свободния Гуркюф вдясно. Бившата звезда на Милан се освободи от опеката на Имбула, преодоля и вратаря Манданда и с левия крак прати топката под гредата за 1:0.

Гостите се опитаха да върнат гола и тръгнаха по-хазартно напред. Това беше използвано от "хлапетата", които можеха да увеличат преднината си. Лаказет и Н’Жие обаче пропуснаха да се разпишат в края.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 11 КРЪГ
24.10.14
21:30 ч.
Тулуза – Ланс 0:2
0:1 Аларби ел Яделауи (11), 0:2 Бенямин Бурижо (27)
25.10.14
18:00 ч.
ПСЖ – Бордо 3:0
1:0 Лукас Моура (45+3-дузпа), 2:0 Лукас Моура (51), 3:0 Есекил Лавеци (81)
25.10.14
21:00 ч.
Бастия – Монако 1:3
0:1 Валер Жермен (5), 1:1 Кристофър Мабулу (21), 1:2 Джофри Кондогбия (78), 1:4 Ферейра Караско (84)
25.10.14
21:00 ч.
Каен – Лориен 2:1
1:0 Лени Нангис (3), 1:1 ДжорданАю (24-дузпа), 2:1 Матийо Дюамел (53-дузпа)
25.10.14
21:00 ч.
Евиан – Нант 0:2
0:2 Жордан Верету (42-дузпа), 0:2 Ясин Баму (75)
Рен – Лил 2:0
1:0 Хабиб Хабибу (47), 2:0 Абдулайе Дукуре (55)
26.10.14
18:00 ч.
Гинган – Ница 2:7
1:0 Клаудио Бюви (8), 1:3 Карлос Едуардо (12, 26, 43), 1:4 Аласан Плеа (45), 1:6 Карлос Едуардо (50, 65), 2:6 Рони Шварц (70), 2:7 Карлос Едуардо (72)