Лион размаза Нант с 6:0 като гост в мач от 15-ия кръг на френската Лига 1. "Хлапетата" по този начин се извинаха на своите верни фенове за загубата в дербито с ПСЖ. Те нито за миг не оставиха съмнение в своето превъзходство и буквално разпердушиниха "канарчетата". Още до почивката гостите вече водеха с 3:0 след голове на Корентин Толисо (16), Александър Лаказет (39-дузпа) и Максим Гоналон (41).

Матийо Валбуена направи 0:4 след час игра, а Муктар Диакаби и резервата Набил Фекир покачиха до 6:0 до 81-ата минута.

Ница дръпна поне временно с три точки на върха в класирането след успех над Гинган с 1:0 като гост. Единственото попадение падна още в 5-ата минута и беше дело на мароканския халф Йоан Беланда след асистенция на Жан-Мишел Сери. Без контузения Марио Балотели Ница взе трите точки, за които тимът беше дошъл. Лидерът е с 36 точки, Монако има 33, ПСЖ е с 32, но и мач по-малко.

Марсилия измъкна точка като гост на Сент Етиен за 0:0.