Лион се изкачи на трето място във френското първенство, след като удари като домакин Гингам с 5:1.

Още в първата минута Рашидз Гезал разпечата вратата на гостите, след добавка при отскочил удар от гредата. Мелвут Ердинк съумя да изравни в 11-ата минута, след като топката щастливо стигна до него, рикоширайки от защитник на домакините.

Александър Лаказет майсторски преодоля вратаря и трима защитници, за да покачи на 2:1 в 15-ата минута.

Гнали Максуел Корне се откъсна сам срещу вратаря и извън наказателното поле удари двете греди, но направи 3:1 в 35-ата минута.

Лаказет вкара втори гол след като от малкото наказателно поле засече страхотно центриране в 61-ата минута.

Гинган нямаше шанс срещу съперника си, а изражение на безпомощността им даде Рейналд Льометр, който си отбеляза автогол след корнер в 86-ата минута.

Лион заема третото място с 51 точки, докато Гингам е на седемнайста позиция с 32.