Лион победи Тулуза като домакин с 3:2 в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1. След успеха Лион е на четвърто място в класирането с 29 точки, Тулуза остана шести с 26.

Домакините от Лион водеха с 3:0 в средата на второто полувреме, но гостите вкараха два бързи гола и завързаха интригата до края на двубоя. В добавеното време Умут Булут дори имаше шанс да изравни, но изстрелът му с глава мина над гредата.

Лион поведе малко преди почивката с попадение на Бакари Коне. Бранителят засече центриране на Ким Калстрьом. През второто полувреме Франк Табану удари греда за Тулуза, а малко след това Лисандро Лопес подаде на Едерсон и той вкара за 2:0. Лисандро се разписа от дузпа в 66-ата минута за 3:0. Гостите веднага отговориха с гол на резервата Умут Булут за 1:3. Четвърт час преди края Тулуза също получи правото да изпълни дузпа и Муса Сисоко не сгреши от бялата точка – 2:3./БЛИЦ