Пропадането на Олимпик (Лион) продължава. "Хлапетата" паднаха от Бастия с 0:1 в мач от 23-ия кръг на френската Лига 1. Този път грандът така и не успя да пробие опълчението на корсиканците, които даже завършиха с 10 души. Червен картон получи Сион в 88-ата минута. Единственото попадение беше дело на бразилеца Брандао в 6-ата минута.

В същото време Нант надви аутсайдера Троа с 1:0 след гол на Жиле в 41-ата минута.

Лориен се наложи над Реймс с 2:0. С дубъл се отличи Зарго Туре (16, 52).

Монпелие спечели убедително визитата си на ГФК Аячо с 4:0. Точни бяха Ятабаре (14), Мартин (41-дузпа) и Дабо (52,57).

Гинган излъга Тулуза с 2:1 като гост. Шанкаре откри за гостите в 12-ата минута, но Бен Ядер изравни от дузпа в 64-ата. Бриан отново даде преднина на Гинган 8 минути по-късно. В края Бен Ядер пропусна втора дузпа за домакините, които завършиха с човек по-малко, след като Диоп беше изгонен в добавеното време.