Победителят в Група I на Лига Европа още преди последния шести кръг Олимпик (Лион) надви у дома аутсайдера Апоел (Ирони Кирят Шмона) с 2:0 в мач единствено за престиж. Махамаду-Наби Сар (15) откри резултата в полза на „хлапетата”, след като се възползва от отлична асистенция на Мишел Бастош. Въпреки пълното си игрово превъзходство на терена, домакините не съумяха да отбележат отново до почивката, но след това Ясин Бензиа (58) оформи крайния резултат. Така френският гранд безпрепятствено продължава напред към 1/16-финалите като първи в групата си с актив от 16 точки, докато израелския тим завърши на последната четвърта позиция с 2 пункта.

В другата среща от групата финалистът от миналия сезон Атлетик (Билбао) и Спарта (Прага) завършиха наравно 0:0 на „Сан Мамес”. Още преди срещата баските бяха наясно със своята участ, тъй като чехите бяха с 4 точки аванс пред тях в битката за втората позиция. Домакините направиха всичко възможно да стигнат до успеха и поне да зарадват привържениците си, но в крайна сметка мачът завърши без победител. Така Спарта завърши на второ място в групата с 9 точки, а Атлетик остана трети с 5 пункта и няма да играе в Европа напролет.