Новакът в Серия „А“ Ливорно усложни още повече положението на треньора на Милан Масимилиано Алегри, след като направи 2:2 с „росонерите“ в мач 15 кръг.

Това беше мач № 200 за родения в Ливорно Алегри като треньор в италианския елит, но може да се окаже последният му начело на „червено-черните“. Ливорно пък сложи край на серията си от три поредни загуби. Милан остана на 22 точки от лидера Ювентус.

Марио Балотели даде аванс на Милан в 7-ата минута, когато от четири метра засече ниско центриране на Кака отляво. Италианският национал се разписа в трети пореден мач.

Лука Силигарди изравни в 26-ата минута, когато от границата на наказателното поле прати фалцов удар в долния десен ъгъл на вратата на Габриел.

В 58-ата минута Паулиньо вкара втория гол за Ливорно, след като беше изведен зад гърба на защитата, навлезе в наказателното поле и би под плонжа на Габриел.

Седем минути преди края Марио Балотели реализира второто си попадение в мача. Той беше точен след прецизно изпълнение на пряк свободен удар малко пред границата на наказателното поле.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
06.12.13
21:45 ч.
Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Артуро Видал (5), 0:2 Джорджо Киелини (89)
07.12.13
19:00 ч.
Ливорно – Милан 2:2
0:1 Марио Балотели (7), 1:1 Лука Силигарди (26), 2:1 Паулиньо (58), 2:2 Марио Балотели (83)