Ливърпул разби у дома бившия тим на мениджъра си Брендън Роджърс Суонзи с 5:0 в изтеглена среща от 27-ия кръг в английската Висша лига. Останалите мачове от кръга ще се изиграят следващия уикенд. За последно Ливърпул бе печелил на 19 януари, когато записа същия разгромен резултат 5:0 у дома срещу Норич. В предишните си три мача срещу Суонзи пък мърсисайдци не бяха вкарвали гол.

След поредица от разочароващи резултати (2 равенства и 3 загуби) играчите на Ливърпул най-накрая успяха да зарадват верните си привърженици и наложиха натиск на Суонзи още от самото начало. „Лебедите” обаче успяха да запазят нулевото равенство чак до 34-ата минута, когато капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард бе хладнокръвен от дузпа за 1:0. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Луис Суарес. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

Веднага след почивката в 46-ата минута голмайсторът Луис Суарес влезе в ролята на подавач и асистира на привлечения през зимата от Интер Фелипе Коутиньо, който удвои преднината на домакините – 2:0. Четири минути по-късно Даниел Стъридж даде асистенция на Хосе Енрике, който направи резултата класически – 3:0. В 56-ата минута пък дойде и момента на Суарес, вкарал 18-ия си гол за сезона и покачил на 4:0 след пас на Даунинг. Крайното и разгромно 5:0 бе оформено в 71-ата минута от Стъридж, реализирал от дузпа, отсъдена за явна игра с ръка в наказателното поле на гостите. Ливърпул доигра мача с 10 човека, след като появилият се като смяна Фабио Борини падна нелепо и извади рамото си, а Роджърс бе извършил трите си промени в мача.

След победата си Ливърпул се изкачи на седмо място във временното класиране и с 29 точки задмина именно Суонзи, който вече е осми с 37 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
17.02.13
17:00 ч.
Ливърпул – Суонзи 5:0
1:0 Стивън Джерард (34-дузпа), 2:0 Фелипе Коутиньо (46), 3:0 Хосе Енрике (50), 4:0 Луис Суарес (56), 5:0 Даниел Стъридж (71)
Уест Бромич – Съндърланд
Баланс: 143 мача, 47 победи за Уест Бромич, 40 равенства, 56 победи за Съндърланд
Баланс: 119 мача, 40 победи за Уест Хям, 30 равенства, 49 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между двата отбора за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК