ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Ливърпул се класира за 1/16-финалите в Лига Европа, след като победи с 1:0 при гостуването си на отпадналия вече Удинезе и финишира на първо място в Група А. Мърсисайдци бяха по-активният тим на „Фриули” в Удине и заслужено стигнаха до победата след попадение на Джордан Хендерсън (23). След почивката „фриуланите” натиснаха, но така и не успяха да изравнят и по този начин да изхвърлят съперника от турнира. В 79-ата минута домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като Паскуале получи втори жълт и съответно червен картон. След успеха си Ливърпул спечели първото място в групата с актив от 10 точки, с колкото приключиха както Анжи (Махачкала), така и Йънг Бойс. Играчите на Брендън Роджърс обаче са с по-добри показатели от директните сблъсъци с тези съперници и печелят групата. Удинезе остана последен с 4 спечелени точки.

В другата среща Йънг Бойс срази у дома Анжи (Махачкала) с 3:1, но въпреки това отпадна от надпреварата заради по-лошите си показатели от директните двубои с руския тим и Ливърпул, тъй като и трите тима завършиха с еднакъв актив. Домакините от Берн поведоха с гол на Морено Констанцо (38), но в добавеното време на първата част узбекът Одил Ахмедов (45+2) изравни за 1:1. След почивката Морено Констанцо (52) отново даде преднина на Йънг Бойс с втория си гол в мача за 2:1, а 69-ата минута Анжи остана с човек по-малко на терена, след като нападателят Ибрахима Траоре получи втори жълт и съответно червен картон. В самия край колумбиецът Александър Гонзалес (90) оформи крайното 3:1. Така Йънг Бойс завърши трети в групата с 10 точки, а Анжи остана втори също с 10 точки и по-добри показатели от директните мачове.

ГРУПА “A”

1:0 Морено Констанцо (38), 1:1 Одил Ахмедов (45+2), 2:1 Морено Констанцо (52), 3:1 Александър Гонзалес (90)