Ливърпул се наложи с класическото 3:0 като гост на Уест Хям в мач от 36-ия кръг на Висшата лига в Англия.

По този начин "мърсисайдци" събраха 80 точки и оглавиха класирането заради по-добрата си голова разлика от Манчестър Юнайтед, който също има 80 в актива си. "Червените дяволи" обаче са с два мача по-малко. Утре от 15:30 часа Димитър Бербатов и съотборниците му излизат в градското дерби срещу Манчестър Сити, а в сряда гостуват на Уигън.

Още до 38-ата минута Ливърпул поведе с 2:0 на "Ъптън Парк" след попадения на Стивън Джерард във 2-ата и 38-ата минута. В 84-ата 3:0 за "мърсисайдци" направи Райън Бабел.

Срещата започна отлично за гостите. Във 2-ата минута Фернандо Торес подаде на Джерард, той преодоля Робърт Грийн и промуши топката в мрежата му - 0:1.

В 38-ата минута капитанът на "мърсисайдци" Стивън Джерард отбеляза гол номер 100 за тима през този сезон. Луиш Боа Морте фаулира Фернандо Торес в наказателното поле на Уест Хям и последва дузпа за Ливърпул. Зад топката застана Джерард, Грийн изби, но при добавката Стиви Джи довкара - 0:2.

И през второто полувреме гостите продължиха да доминират, но падна само едно попадение до края на двубоя. Негов автор бе Райън Бабел, който се появи като резерва. Холандецът засече с глава центриране на Дирк Кайт, Грийн първоначално спаси, но топката се върна в Бабел и той я довкара за крайното 3:0 за Ливърпул. /БЛИЦ

Блекбърн – Портсмут 2:0
1:0 Мортен Гамст Педерсен (31), 2:0 Бени Маккарти (58-дузпа)

Болтън – Съндърланд 0:0

Евертън – Тотнъм 0:0

Фулъм – Астън Вила 3:1
1:0 Дани Мърфи (6-дузпа), 1:1 Ашли Йънг (14), 2:1 Диоманси Камара (46), 3:1 Диоманси Камара (60)

Хъл Сити – Сток Сити 1:2
0:1 Рикардо Фулър (41), 0:2 Лиъм Лорънс (73), 1:2 Андрю Доусън (90)

Уест Бромич – Уигън 3:1
1:0 Марк-Антоан Форчън (8), 1:1 Уго Родалега Мартинес (17), 2:1 Крис Брънт (59), 3:1 Марк-Антоан Форчън (73)

Уест Хям – Ливърпул 0:3
0:1 Стивън Джерард (2), 0:2 Стивън Джерард (38), 0:2 Райън Бабел (84)

В неделя, 10 май
15:30 часа Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити
Баланс: 139 мача, 54 победи за Манчестър Юнайтед, 48 равенства, 37 победи за Манчестър Сити

18:00 часа Арсенал – Челси
Баланс: 143 мача, 59 победи за Арсенал, 44 равенства, 40 победи за Челси