Ливърпул победи Уест Хям с 3:0 на “Анфийлд” в последна среща от 35-ия кръг на Висшата лига. С трите точки грандът се изкачи на шестата позиция с 59 точки и запази шансове за четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Ситуацията пред “чуковете” се утежни и те са заплашени от изпадане.

Домакините започнаха по-добре и набързо създадоха няколко опасни атаки. Уест хям разчиташе на контраатаки, но не успяваше да създаде положения. Все пак в 19-ата минута Ливърпул поведе с 1:0. Стивън Джерард центрира от фаул, Йоси Бенаюн засече топката с корем, тя се удари в гредата и спря в мрежата на Грийн.

След гола футболистите на Джанфранко Дзола тръгнаха в атака. Карлтън Коул стреля опасно, но Рейна спаси. В 29-ата минута обаче “мърсисайдци” решиха изхода от мача. Макси центрира към Давид Н’Гог, французина засече топката от воле и простреля Грийн за 2:0.

Второто полувреме започна с шанс за резервата на “чуковете” Франко, който бе изведен срещу Рейна, но вратарят излезе навреме и изби топката. В 59-ата минута Джерард центрира от фаул, Киргиакос отклони топката в гредата, тя рикошира в крака на Грийн и се оплете в мрежата. Голът бе записан като автогол на английския национален вратар.

Коул пропусна да намали в 66-ата минута, а до края на мача зрителите видяха разбърквания, но не и опасни положения./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 35 КРЪГ
От 17 април (събота)

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед
0:1 Пол Скоулс (90+3)

Бирмингам - Хъл Сити 0:0

Блекбърн - Евертън 2:3
0:1 Артета (4-дузпа), 1:1 Н`Зонзи (69), 1:2 Якубу (79), 2:2 Джейсън Робъртс (81), 2:3 Тим Кейхил (90)

Фулъм - Уулвърхемптън 0:0

Сток Сити - Болтън 1:2
1:0 Китън (13), 1:1 Тейлър (85), 1:2 Тейлър (88)

Съндърланд - Бърнли 2:1
1:0 Кемпбъл (25), 2:0 Дарън Бент (40), 2:1 Томпсън (82)

Тотнъм - Челси 2:1
1:0 Дефоу (15), 2:0 Бейл (44), 2:1 Лампард (90)

От 18 април (неделя)

Уигън - Арсенал 3:2
0:1 Уолкът (41), 0:2 Силвестър (48), 1:2 Уотсън (80), 2:2 Брамбъл (89), 3:2 Н`Зогбия (90+1)

Портсмут - Астън Вила 1:2
1:0 Браун (10), 1:1 Карю (16), 1:2 Делфунесо (82)

Ливърпул - Уест Хям3:0
1:0 Бенаюн (19), 2:0 Н'Гог (29), 3:0 Грийн (59-авт)