Ливърпул и Тотнъм не успяха да се победят и поделиха точките след 0:0 на „Анфийлд” в последна среща от 24-ия кръг на английската Висшата лига. Мениджърът на „шпорите” Хари Реднап не присъства на мача, тъй като полетът от Лондон за Ливърпул е пропаднал заради технически проблеми.

Двубоят започна с домакински натиск и в 6-ата минута Стивън Джерард стреля опасно от пряк свободен удар, но не намери целта. Пет минути по-късно котка се появи на терена на „Анфийлд” и играта бе прекъсната за кратко. Двата тима трудно стигаха до голови положения, като малко преди края пред Гарет Бейл от гостите се откри възможност, но ударът му с пета не сполучи.

След почивката нещата не се промениха особено, като двата тима продължиха да водят здрава битка в средата на терена и голови ситуации пред двете врати липсваха. В 66-ата минута Луис Суарес се завърна в игра за мърсисайдци, след като замени холандския национал Дирк Каут. Уругвайският нападател изтърпя наказание от 8 мача заради расистки обиди срещу Патрис Евра от Манчестър Юнайтед и отново се появи на терена с червения екип, но не можа да помогне на Ливърпул да изтръгне победата. Дебют за „шпорите” направи и новото им попълнение Луис Саха, който замени в 72-ата минута Емануел Адебайор.

Пет минути преди края Гарет Бейл можеше да донесе успеха за гостите от Лондон. Уелският национал излезе сам срещу вратаря Пепе Рейна, който отрази удара на уелския национал.

След ремито Ливърпул остана седми с 39 пункта, докато Тотнъм е на третото място с 50 точки. Мърсисайдци изостават на точка от шестия Арсенал, докато „шпорите” са на 5 точки от вторния Манчестър Юнайтед и на 7 точки от лидера Манчестър Сити.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
04.02.12
15:00 ч.
Арсенал - Блекбърн 7:1
1:0 Робин Ван Перси (2), 1:1 Мортен Гамст Педерсен (32), 2:1 Робин Ван Перси (38), 3:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (40), 4:1 Микел Артета (51), 5:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (54), 6:1 Робин Ван Перси (62), 7:1 Тиери Анри (90+3)
04.02.12
17:00 ч.
Норич - Болтън 2:0
1:0 Андрю Сърман (70), 2:0 Антъни Пилкингтън (85)
04.02.12
17:00 ч.
КПР - Уулвърхемптън 1:2
1:0 Боби Замора (16), 1:1 Матю Джарвис (46), 1:2 Кевин Дойл (71)
Уест Бромич - Суонзи 1:2
1:0 Марк-Антоан Фортюне (54), 1:1 Гилфи Сигурдсон (55), 1:2 Дани Греъм (59)
04.02.12
17:00 ч.
Уигън - Евертън 1:1
1:0 Фил Невил (76-автогол), 1:1 Виктор Аничебе (83)
04.02.12
19:30 ч.
Манчестър Сити - Фулъм 3:0
1:0 Серхио Агуеро (10-дузпа), 2:0 Крис Беърд (30-дузпа), 3:0 Един Джеко (72)
05.02.12
15:30 ч.
Нюкасъл - Астън Вила 2:1
1:0 Демба Ба (30), 1:1 Роби Кийн (45), 2:1 Папис Демба Сисе (71)
05.02.12
18:00 ч.
Челси - Манчестър Юнайтед 3:3
1:0 Джони Еванс (36-автогол), 2:0 Хуан Мата (46), 3:0 Давид Луис (51), 3:1 Уейн Рууни (58-дузпа), 3:2 Уейн Рууни (68-дузпа), 3:3 Хавиер Ернандес (84)