Ливърпул направи зрелищно равенство 3:3 при гостуването си в Осло на Валеренга, който заема 11-ото място в шампионата на Норвегия.

Мачът започна доста изненадващо, след като домакините бързо поведоха с 2:0. В 14-ата минута Странд наказа Рейна, а в 18-ата същото стори от дузпа и Огуде.

В 43-ата Андрю Керъл намали за гостите от Англия, а в края на мача с 2 гола за "мърсисайдци" се отличи Даниел Агер, разписал се в 83-ата и 88-ата. Домакините все пак стигнаха до равенството с попадение на Фела в 94-ата минута.

Съставът на Ливърпул: Рейна, Робинсън (69-Фланаган), Карагър, Агер (89-Сама), Джонсън (69-Кели), Даунинг (80-Акуилани), Спиъринг, Адам (69-Шелви), Хендерсън (80-Стърлинг), Каут, Каръл (80-Нгог)