Челси загуби у дома от Ливърпул с 0:2 в 1/4-финален сблъсък от Карлинг Къп и напусна безславно надпреварата. Головете за успеха на „мърсисайдци” паднаха след почивката и бяха дело на Макси Родригес (58) и Мартин Кели (63).

Двубоят на „Стамфорд Бридж” бе изключително динамичен, като още в 3-ата минута Челси стигна до опасност пред вратата на Ливърпул. Бранителят Давид Луис навлезе в наказателното поле на „мърсисайдци” и падна след съприкосновение със Себастиян Коатес, но вместо да получи дузпи, бе възнаграден от съдията Фил Даут с жълт картон за симулация. В 12-ата минута и гостите стигнаха до своето първо положение, но Анди Керъл стреля неточно в аут. След още 9 минути игра бранителят на домакините Алекс игра с ръка в собственото си наказателно поле при борба за висока топка, а последвалата дузпа бе опропастена от Анди Керъл, чийто удар бе отразен от стража на Челси Рос Търнбул. До края на полувремето играта бе равностойна и предимно в центъра на терена. В 41-ата минута мениджърът на домакините Андре Вияш-Боаш извърши принудителна смяна и на мястото на контузилия се младок Джошуа Макекрън в игра влезе Рамирес

След почивката Ливърпул организира няколко опасни контраатаки, но при нито една от тях не се стигна до гол. Отговорът на домакините дойде в 55-ата минута, когато напречната греда спаси вратата на Пепе Рейна, а след това Луис отправи удар с глава отблизо, но той бе избит на голлинията от Коатес. Само три минути след това при поредната си контраатака „мърсисайдци” най-накрая матираха отбраната на Челси и поведоха в резултата. Уелският национал Крейг Белъми даде перфектен пас във вратарското поле, където Макси Родригес засече топката за 0:1. В 63-ата минута Ливърпул се възползва от объркването в редиците на домакините и оставеният непокрит в наказателното поле защитник Мартин Кели засече с глава центриране на Белъми за 0:2. Седем минути по-късно халфът на гостите Лукас получи тежка контузия и бе заменен принудително от Чарли Адам. Последва тотален финален натиск на Челси, като влезлият като резерва Никола Анелка пропусна сам срещу Пепе Рейна четвърт част преди края. Малко след това Рейна спаси и опасен удар отблизо на Фернандо Торес.

Челси - ЛИВЪРПУЛ 0:2

0:1 Макси Родригес (58), 0:2 Мартин Кели (63)

Челси: Търнбул, Алекс, Босингва, Давид Луис, Бертранд, Лампард, Малуда (63-Анелка), Ориол Ромеу, Макекрън (41-Рамирес), Торес, Лукаку (64-Мата)

Ливърпул: Пепе Рейна, Карагър, Жосе Енрике, Кели, Коатес, Родригес, Лукас Лейва (72-Адам), Спиъринг, Хендерсън, Балъми, Керъл