Ливърпул изтърва два гола аванс и стартира новата 2015 година с домакинско равенство 2:2 срещу последния Лестър в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци взеха комфортна преднина през първата част след два точно изпълнени наказателни удара от бялата точка на капитана Стивън Джерард (17-дузпа, 40-дузпа). След почивката обаче „лисиците” шокираха феновете на „Анфийлд” с две попадения в рамките на две минути. Дейвид Нюджънт (58) след асистенция на Варди и Джефри Шлуп (60) след пас на Махрез донесоха точката за Лестър. След равенството Ливърпул е осми с 29 точки, а Лестър си остава последен с 14 точки.

В същото време градският съперник на мърсисайдци Евертън регистрира трето поредно поражение, след като падна с 0:2 при визитата си на Хъл Сити. Ахмед Ел Мохамади (33) след асистенция на Росеньор и Никица Йелавич (43) след пас на Абел Ернандес (43) подсигуриха победата на „тигрите” още преди почивката. Така Хъл Сити събра 19 точки и заема 15-о място. „Карамелите” се смъкнаха до 13-а позиция с 21 точки.

Астън Вила пък направи второ поредно нулево равенство на свой терен, като този път подели точките с Кристъл Палас. След ремито тимът от Бирмингам е на 12-о място с 22 точки, а „орлите” от Лондон са под чертата на 18-а позиция със 17 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
01.01.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Раян Шоукрос (2), 1:1 Радамел Фалкао (26)
01.01.15
17:00 ч.
Астън Вила - Кристъл Палас 0:0
01.01.15
17:00 ч.
Хъл Сити - Евертън 2:0
1:0 Ахмед Ел Мохамади (33), 2:0 Никица Йелавич (43)
01.01.15
17:00 ч.
Ливърпул - Лестър 2:2
1:0 Стивън Джерард (17-дузпа), 2:0 Стивън Джерард (40-дузпа), 2:1 Дейвид Нюджънт (58), 2:2 Джефри Шлуп (60)
01.01.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Съндърланд 3:2
1:0 Яя Туре (57), 2:0 Стеван Йоветич (66), 2:1 Джак Родуел (68), 2:2 Адам Джонсън (71-дузпа), 3:2 Франк Лампард (72)
01.01.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Бърнли 3:3
1:0 Стивън Тейлър (15), 1:1 Паул Дюме (19-автогол), 2:1 Джак Колбак (26), 2:2 Даниел Ингс (66), 3:2 Муса Сисоко (78), 3:3 Джордж Бойд (86)