Ливърпул премина на парад през "Уайт Харт Лейн" и си тръгна с три точки. Мърсисайдци бяха безапелационни при гостуването си на Тотнъм и спечелиха с 5:0. Головете бяха дело на Луис Суарес на два пъти, Джордан Хендерсън, Джон Фланаган и Рахийм Стърлинг, а с успеха Ливърпул се изкачи на второ място във Висшата лига на Англия.

Ливърпул наложи натиск още след първите десетина минути и логично бързо стигна до гол. В 16-ата минута Хендерсън пусна към Суарес, който стреля елегантно в далечния на Лорис ъгъл - 0:1 и 13-и гол за уругваеца в последните осем мача.

Последваха още няколко пропуска за гостите, но в края на полувремето нещата си дойдоха на мястото. В 40-ата минута Джордан Хендерсън бе изведен очи в очи с Лорис, вратаря изби първия му удар, топката стигна до Суарес, но и неговият изстрел бе избит от френския страж, но при третия опит Хендерсън прати топката във вратата - 0:2.

В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Паулиньо, който влезе опасно, изритвайки Суарес в гърдите.

Последните 15 минути се превърнаха в истинско крушение за Тотнъм. Джон Фланаган направи 0:3, след като засече центриране на Суарес и вкара много хубав гол, при който топката рикошира в напречната греда и влече във вратата.

Девет минути по-късно Луис Суарес бе изведен сам срещу вратаря и с технично копване го преодоля за 0:4.

Последният пирон в ковчега на Тотнъм заби Рахийм Стърлинг в 89-ата минута. Младият нападател бе изведе чудесно сам срещу Лорис от Луис Суарес и безпроблемно направи 0:5!

Тотнъм е на седмо място във временното класиране с 27 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
14.12.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Арсенал 6:3
1:0 Серхио Агуеро (14), 1:1 Тио Уолкът (31), 2:1 Алваро Негредо (39), 3:1 Фернандиньо (50), 3:2 Тио Уолкът (63), 4:2 Давид Силва (66), 5:2 Фернандиньо (88), 5:3 Мертезакер (90+4), 6:3 Яя Туре (90+6)
14.12.13
17:00 ч.
Челси – Кристъл Палас 2:1
1:0 Фернандо Торес (16), 1:1 Маруан Шамак (29), 2:1 Рамирес (35)
14.12.13
17:00 ч.
Евертън – Фулъм 4:1
1:0 Лий Озмън (18), 1:1 Димитър Бербатов (67-дузпа), 2:1 Шеймъс Коулмън (73), 3:1 Гарет Бари (84), 4:1 Кевин Миралас (90)
14.12.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Саутхемптън 1:1
1:0 Йоан Гуфран (27), 1:1 Джей Родригес (65)
Астън Вила – Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 Дани Уелбек (15), 0:2 Дани Уелбек (18), 0:3 том Клевърли (52)
15.12.13
15:30 ч.
Норич – Суонзи 1:1
0:1 Натан Дайър (12), 1:1 Гари Хупър (45)
15.12.13
18:00 ч.
Тотнъм – Ливърпул 0:5
0:1 Луис Суарес (18), 0:2 Джордан Хендерсън (40), 0:3 Джон Фланаган (75), 0:4 Луис Суарес (84), 0:5 Рамийм Стърлинг (89)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.