Ливърпул се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като в мач от Група „В“ записа домакински успех с 2:1 над Бордо.

Анри Сайве даде аванс на гостите в 33-ата минута от непряк свободен удар, след като вратарят Симон Миньоле задържа топката в продължение на 20 секунди, а максимално позволеното е 6 секунди.

Ливърпул изравни резултата в 38-ата минута, когато Джеймс Милнър беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Людовик Сане срещу Кристиан Бентеке. Белгийският нападател на „червените“ вкара победния гол точно преди почивката.

В последния си мач от групата Ливърпул гостува на Сион. Швейцарският тим по-рано в четвъртък загуби с 0:2 като гост на Рубин (първият гол беше вкаран от Благой Георгиев), но срещу мърсисайдци ще се нуждае от равенство, за да се класира за 1/16-финалите и няма да има значение резултата от мача срещу Бордо и Рубин. Тимът от Казан ще търси задължителна победа над „жирондинците“, които отпаднаха от турнира.