Ливърпул стигна дъното в Шампионската лига и загуби и последния си мач в група “Е” с 1:2 от Фиорентина. Английският гранд остана трети в класирането след италианците и Олимпик (Лион), а последен е аутсайдерът Дебрецен.

На "Анфилд" Йоси Бенаюн откри резултата в полза на “мърсисайдци” в 43-ата минута. Фиорентина обаче играеше за първото място и в 65-ата изравни чрез Мартин Йоргенсен. Алберто Джилардино донесе успеха на италианците в последната минута на срещата.

Лион остана втори, макар че разби с 4:0 унгарския шампион Дебрецен. Французите не срещнаха особена съпротива от съперника, а с попадения се отчетоха Бафетимби Гомис, Мишел Бастос, Миралем Пянич и Али Сисоко. С успеха си французите събраха 13 точки и останаха само с една зад Фиорентина./БЛИЦ