Ливърпул ще играе втори финал на "Уембли" през този сезон. Отборът победи с 2:1 градския съперник Евертън и се класира на финал за Купата на Англия. На полувремето “червените” губеха с 0:1, но през втората част стигнаха до успеха. По-рано през сезона Ливърпул спечели Карлинг Къп след успех над Кардиф на финала на “Уембли”. Никица Йелавич изведе Евертън напред в резултата, а през второто полувреме Луис Суарес и Анде Керъл донесоха победата на Ливърпул. В другия полуфинал играят Челси и Тотнъм.

Срещата между двата градски съперника се игра пред 87 231 зрители. В 24-ата минута Джейми Карагър и Агер направиха ужасна грешка в защита, нито един от двамата не изчисти топката от наказателното поле, Йелавич я взе и без проблеми откри резултата. До края на първото полувреме Ливърпул не успя да намери верен път към вратата на Тим Хауърд.

През втората част “червените” се разиграха. Още в 47-ата минута Анди Керъл пропусна супер положение след удар с глава, но би покрай гредата. В 62-ата минута Луис Суарес изравни след грешка, този път в отбраната на Евертън. Силвен Дистен върна топката лошо към вратаря, Суарес я настигна и изравни за 1:1. След гола Ливърпул натисна и търсеше бързо второ попадение. Анди Керъл беше на път да се превърне в грешник за пореден път. Нападателят имаше възможност за гол, но от наказателното поле стреля покрай вратата. В 87-ата минута таранът засече с глава центриране на Белами с гръб към вратата и прати топката в мрежата на Хауърд за 2:1 за Ливърпул. Минути след попадението везлият като резерва Макси Родригес пропусна сам срещу вратаря, който изби с една ръка топката от голлинията./БЛИЦ

ЛИВЪРПУЛ - ЕВЕРТЪН 2:1
0:1 Йелавич (24), 1:1 Луис Суарес (62), 2:1 Анде Керъл (87)