Ливърпул разгроми Манчестър Сити с 4:1 като гост в дербито от 13-ия кръг на Висшата лига. Елиаким Мангала си вкара автогол в 8-ата минута и изведе гостите напред в резултата. Филипе Коутиньо в 23-ата се разписа за 0:2, а Роберто Фермино направи преднината на Ливърпул класическа в 32-ата. Серхио Агуеро върна едно попадение секунди преди почивката. През второто полувреме на терена се установи равновесие, но това не попречи на „червените” да нанижат и четвърти гол в мрежата на Джо Харт. Негов автор стана защитникът Мартин Шкъртел в 81-ата минута, който фиксира и крайното 1:4.

Това беше трети мач на Юрген Клоп срещу Мануел Пелегрини. Ексцентричният германец все още няма поражение в сблъсъците с чилиеца - 3 мача, 2 победи, 1 равен, голова разлика 7:3.

С успеха Ливърпул се изкачи на 9-о място във временното класиране с 20 точки. Ман Сити остана трети с 26 т. Сензационният лидер Лестър е с 28.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
21.11.15
14:45 ч.
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Мемфис Депай (11), 1:1 Трой Дийни (86-дузпа), 1:2 Бастиан Швайнщайгер (90)
21.11.15
17:00 ч.
Уест Бромич - Арсенал 2:1
0:1 Оливие Жиру (28), 1:1 Джейм Морисън (35), 2:1 Микел Артета (40)
21.11.15
17:00 ч.
Евертън - Астън Вила 4:0
1:0 Рос Баркли (17), 2:0 Ромелу Лукаку (28), 3:0 Рос Баркли (42), 4:0 Ромелу Лукаку (59)
21.11.15
17:00 ч.
Суонзи - Борнемут 2:2
0:1 Джошуа Кинг (10), 0:2 Дан Гослинг (26), 1:2 Андре Айю (28), 2:2 Джонджо Шелви (39-дузпа)
21.11.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Лестър 0:3
0:1 Джейми Варди (45), 0:2 Леонардо Уйоа (62), 0:3 Шинджи Оказаки (83)
Манчестър Сити - Ливърпул 1:4
0:1 Елиаким Мангала (8-автогол), 0:2 Филипе Коутиньо (23), 0:3 Роберто Фирмино (32), 1:3 Серхио Агуеро (44), 1:4 Мартин Шкъртел (81)
22.11.15
18:00 ч.
Тотнъм - Уест Хям 4:1
1:0 Кейн (25), 2:0 Алдервейрелд (33), 3:0 Кейн (50), 4:0 Уолкър (84), 4:1 Лансини (87)
23.11.15
22:00 ч.
Кристъл Палас - Съндърланд
Баланс: 32 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 10 равенства, 10 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.