Ливърпул най-после записа победа след три поредни загуби. Мърсисайдци надделяха с 2:1 над Уигън като домакин и Рафаел Бенитес запазва своя пост. В 9-ата минута домакините поведоха. Аурелио центрира към Н’Гог, който с глава не остави шансове на Къркланд. В 64-ата минута на терена се появи Фернандо Торес. Ливърпул веднага придоби нов облик, който доведе до резултат. В 79-ата минута испанецът изпревари Бойс и вкара успокоителното второ попадение, в полза на Ливърпул. Уигън стигна до гол в 90-ата минута. Н’Зогбия се справи с трима защитници и преодоля Рейна за почетна загуба с 1:2.

Арсенал загуби две точки и звездата си Сеск Фабрегас в мача с Бърнли, завършил 1:1. Испанецът напусна принудително терена в края на първото полувреме. Това е тежък удар за Арсен Венгер, който няма да може да ползва и Робин ван Перси поне шест месеца. Това бе стотното равенство при гостуване във Висшата лига. Колективна грешка в защитата на Бърнли позволи на Фабрегас да открие резултата още в седмата минута, когато прати в мрежата за десетия си гол от началото на сезона. В 28-ата минута Вермален фаулира Байки в наказателното поле и Греъм Александър изравни резултата от отсъдената дузпа, като за него това бе гол номер 100 в първенството./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
От 25 ноември

Хъл Сити – Евертън 3:2
1:0 Стивън Хънт (13), 2:0 Ендрю Доусън (20), 2:1 Дийн Марни (28), 3:1 Камил Заяте (49-автогол), 3:2 Луи Саха (65-дузпа)