Ливърпул победи Престън Норд Енд с 2:1 като гост в контрола. Джош Браунхил откри за домакините секунди преди почивката.
Грандът се мобилизира и достигна до пълен обрат през второто полувреме само за 3-4 минути. Джордан Айби проби добре и намери Сусо, който оплете в горния ъгъл за 1:1 в 74-ата минута. Три минути по-късно Айби отново надигра защитата отляво и от аутлинията върна за Кристофер Петерсон и шведът не сбърка – 2:1.

Лошата новина на Ливърпул обаче беше контузията на новото попълнение Емре Чан. Той пострада още в 20-ата минута. Той разтегна мускул без да има контакт в противник в 21-ата минута и Брендън Роджърс го замени с Айби.

След тази контрола мърсисайдци летят за турне в САЩ, където ще играят с големи съперници като Манчестър Сити и Милан.