Ливърпул измъкна труден успех с 2:1 в реванша с Трабзонспор и с общ резултат 3:1 се класира в групите на Лига Европа. "Мърсисайдци" обаче трепериха до последните десетина минути, когато успяха да постигнат нужния им резултат.

Домакините откриха още в 4-ата минута с попадение на Гутиерес. Този гол изравни общия резултат от двете срещи и определено обърка плановете на англичаните. Домакините изпуснаха още няколко положения пред вратата на Рейна, докато гостите едва в средата на полувремето започнаха по-често да поглеждат към противниковата врата.

През втората част Ливърпул вдигна оборотите и започна на всяка цена да търси попадението. То падна в 83-ата минута, когато Ремзи Качар си вкара автогол за 1:1. В 88-ата Дирк Кайт довърши Трабзонспор, донасяйки победата с 2:1 на Ливърпул. /БЛИЦ