Ливърпул продължи на осем мача серията си без загуба във всички турнири, но това стана след домакинско равенство 0:0 със Суонзи в среща от 11 кръг на Висшата лига.

Това бе първото гостуване на “лебедите” на “Анфилд” след 21-годишна пауза, но пък донесе на уелския клуб едва втората точка като гост във Висшата лига.

Нападателят на Ливърпул Анди Керъл пропусна ранна възможност за гол, когато ударът му в 7-ата минута се отби от напречната греда.

Домакините създадоха още няколко положения, но не успяха да преодолеят вратара на Суонзи Михел Ворм. Холандецът опази вратата си суха на “Анфилд” и преди миналата година, когато пази за Утрехт в Лига Европа.

В 88-ата минута резервата Дирк Каут реши, че е отбелязал победното попадение за “червените”, но попадението му бе отменено заради засада, маркирана от страничната съдийка Сиан Мейси. В самия край Ворм изби над вратата удар на Глен Джонсън./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
05.11.11
14:45 ч.
Нюкасъл - Евертън 2:1
1:0 Джони Хейтинга (12-автогол), 2:0 Райън Тейлър (25), 2:1 Джак Родуел (45+2)
05.11.11
17:00 ч.
Арсенал - Уест Бромич 3:0
1:0 Робин ван Перси (22), 2:0 Томас Вермаелен (39), 3:0 Микел Артета (74)
05.11.11
17:00 ч.
Астън Вила - Норич 3:2
0:1 Антъни Пилкингтън (25), 1:1 Дарън Бент (30), 2:1 Габриел Агбонлахор (48), 3:1 Дарън Бент (62), 3:2 Стив Морисън (77)