Английският гранд Ливърпул загуби с 0:1 в контрола от Борусия (Мьонхенгладбах). Това бе дебют за новото попълнение на мърсисайдци Джо Коул. Единственото попадение бе на алжирския национал в състава на Борусия Карим Матмур. Атакуващият полузащитник на германците бе точен още в 8-ата минута, когато се възползва от грешка в отбраната на Ливърпул. В основата на всичко бяха бразилският вратар на мърсисайдци Диего Кавалиери и младият испански Даниел Аяла, които подариха топката на Матмур.

В 26-ата минута Матмур бе близо до второ попадение, но Кавалиери този път успя да спаси удара му. В началото на втората част Джо Коул създаде опасност пред вратата на резервния вратар на германския тим Кристофер Хаймерот, но 19-годишният Нейтън Екълстън не успя да се възползва от положението./БЛИЦ

Борусия (Мьонхенгладбах) - Ливърпул 1:0
1:0 Матмур (8)