Ливърпул победи трудно като домакин Блекбърн с 2:1 в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига. Головете за мърсисайдци реализираха Стивън Джерард и Фернандо Торес, а Кийт Андрюс се разписа от дузпа за Блекбърн. Възпитаниците на Рафа Бенитес са на 6-о място с 48 точки, на 1 от четвъртия и петия съответно Тотнъм и Манчестър Сити.

В 20-ата минута Бенаюн подаде към Джерард в наказателното поле, той си поведе топката пред погледа на Самба и с леко прехвърлящ удар откри резултата. В 40-ата минута след разбъркване в полето на мърсисайдци, Карагър докосна топката с ръка и решението на Алън Уайли бе наказателен удар за Блекбърн. Андрюс не сгреши при изпълнението и направи 1:1.

В 44-ата минута Макси Родригес центрира добре отдясно и Торес отклони топката в мрежата на Блекбърн за 2:1.

Съндърланд и Фулъм направиха равенство 0:0 в друг мач от кръга./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ

Oт 23 февруари (вторник)

Манчестър Юнайтед - Уест Хям 3:0
1:0 Уейн Рууни (38), 2:0 Уейн Рууни (55), 3:0 Майкъл Оуен (80)

От 27 февруари (събота)
Челси - Манчестър Сити 2:4
1:0 Франк Лампард (42), 1:1 Карлос Тевес (45+1), 1:2 Крейг Белъми (51), 1:3 Карлос Тевес (76-дузпа), 1:4 Крейг Белъми (87), 2:4 Франк Лампард (90+1)

Бирмингам - Уигън 1:0
1:0 Джеймс Макфадън (45+2-дузпи)

Болтън - Уулвърхемптън 1:0
1:0 Зат Найт (45+1)

Бърнли - Портсмут 1:2
0:1 Фредерик Пикион (25), 1:1 Мартин Патерсън (31), 1:2 Хасан Йебда (76-дузпа)

Сток Сити - Арсенал 1:3

1:0 Дани Пъф (8), 1:1 Никлас Бенднер (32), 1:2 Сеск Фабрегас (90+1), 1:3 Томас Вермаелен (90+4)