Ливърпул разби с 3:0 Тотнъм насред Лондон и показа на Лудогорец какво може да се случи в мача между двата отбора на 16 септември от група "Б" на Шампионската лига. Както е известно, българският шампион гостува на мърсисайдци на "Анфилд" в първия си двубой от най-комерсиалния футболен клубен турнир. Головете отбелязаха Рахим Стърлинг в 8-ата, Стивън Джерард от дузпа в началото на второто полувреме и Алберто Морено в 60-ата след самостоятелна акция по лявото крило.

"Червените" доминираха тотално на "Уайт Харт Лейн" и можеха да вкарат още голове във вратата на Уго Лорис. Новото попълнение Марио Балотели започна като титуляр и бе заменен в 61-ата минута. Италианският национал бе близо да се разпише още във втората минута, но ударът му с глава от малкия пеналт бе блокиран. По-късно пък нападателят не успя да насочи топката към опразнената врата след лошо излизане на Лорис.

Видя се, че Балотели играе с огромно желание и в двете фази на играта, с което със сигурност е обнадеждил феновете на отбора. За негово съжаление обаче не успя да продължи традицията да бележи в дебюта си, както го е правил за Интер, Манчестър Сити и Милан.

Интересен факт е, че днес "червените" постигнаха успех номер 56 в стотния мач на Брендън Роджърс начело на отбора. С това той се изравни с Бил Шенкли и Рафаел Бенитес. Лидер в тази класация е Кени Далглиш, който има 62 успеха в първите си сто срещи.

С победата днес 18-кратният шампион на Англия вече има шест точки на петото място след 3 изиграни кръга. Тотнъм е на следващата позиция със същия актив след първата си загуба за сезона.

ТОТНЪМ - ЛИВЪРПУЛ 0:3
0:1 Рахим Стърлинг (8), 0:2 Стивън Джерард (49), 0:3 Алберто Морено (60)

8 - Рахим Стърлинг открва резултата. След контраатака Хендерсън бе изведен зад защитата отдясно в наказателното поле и пусна топката към втора греда, където младокът от два метра не сбърка на празна врата за 1:0.

49 - Стивън Джерард удвоява от дузпа. Фил Дауд посочи бялата точка, след като Ерик Даяр дръпна Джо Алън и той падна на земята.

60 - Алберто Морено прави резултата класически. Защитник се пребори за топката в собствената си половина и поде атака сам по лявото крило. Никой не го пресрещна и с удар по земя предодоля Уго Лорис за трети път днес.

СЪСТАВИТЕ
Тотнъм:
Лорис, Кабул, Фертонген, Роус (72 - Дейвис), Даяр, Капо, Шадли, Ериксен (59 - Таунсенд), Бенталеб (59 - Дембеле), Дебайор, Ламела

Ливърпул: Миноле, Сако, Ловрен, Морено, Манкийо, Джерард, Алън (61 - Джан), Хендерсън, Стърлинг (86 - Хосе Енрике), Стъридж, Балотели (61 - Маркович)

Нюкасъл – Кристъл Палас 3:3
0:1 Дуейт Гейл (1), 1:1 Дарил Янмаат (37), 1:2 Джейсън Пънчън (48), 2:2 Роландо Аарънс (73), 3:2 Майк Уилямсън (88), 3:3 Уилфред Заха (90+5)
Суонзи – Уест Бромич 3:0
1:0 Натан Дайър (2), 2:0 Уейн Раутлидж (24), 3:0 Натан Дайър (72)
30.08.14
17:00 ч.
Уест Хям – Саутхемптън 1:3
1:0 Марк Нобъл (27), 1:1 Морган Шнайдерлин (45), 1:2 Морган Шнайдерлин (68), 1:3 Грациано Пеле (83)
30.08.14
19:30 ч.
Евертън - Челси 3:6
0:1 Диего Коста (1), 0:2 Бранислав Иванович (3), 1:2 Кевин Миралас (45), 1:3 Шеймъс Коулмън (67-авт.), 2:3 Стивън Нейсмит (69), 2:4 Неманя Матич (74), 3:4 Самуел Ето'о (76), 3:5 Рамирес (77), 3:6 Диего Коста (90)