Норич и Ливърпул демонстрираха нагледно магията на английския футбол. Двата тима изиграха зрелищен мач от 23-ия кръг на Висшата лига на "Керъл Роуд", завършил с драматичен успех за гостите с 4:5.

Срещата започна по прекрасен начин за мърсисайдци, които излязоха напред в резултата още в 18-ата минута. Милнър изведе Фирмино зад защитата на домакините и бразилецът реализира. Малко по-късно мърсисайдци можеха да удвоят, но Милнър се отличи с пропуск.

В 29-ата минута "канарчетата" изравниха. След центриране от корнер играчите в червено не успяха да се ориентират добре и в суматохата Мбокани с пета реализира - 1:1. Малко преди края на полувремето Норич стигна до пълен обрат. Новото попълнение Стивън Нейсмит, дошъл от Евертън,  навлезе на скорост в наказателното поле на гостите и с точен удар в обратния ъгъл на Миньоле даде преднина за своя тим.

В началото на втората част домакините получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Морено срещу Нейсмит. Зад топката застана Хулахан, който не сбърка. Само минута по-късно Ливърпул се върна в мача. Хендерсон засече от движение центриране на Фирмино и намали преднината на "канарчетата".

В 63-ата минута гостите стигнаха до изравняване след уникална комбинация с едно докосване. Фирмино подаде на Милнър, той пусна към Лалана, който центрира по брилянтен начин отляво. Фирмино овладя по перфектен начин топката и я чукна елегантно покрай Ръд за 3:3.

В 75-ата минута Милнър изведе Ливърпул напред в резултата, след като се възползва от груба грешка на Ръсел Мартин и останал сам срещи Ръд, реализира хладнокръвно. В даденото от съдията 5-минутно продължения Себастиен Басонг с удар от границата на наказателното поле изравни за 4:4. И когато феновете на Норич очакваха зрелището да завърши наравно, падна още един гол, просто защото Ливърпул не бе казал последната си дума. В последната пета минута на даденото от съдията продължение Лалана вкара победния гол за "червените".

Норич заема 16-та позиция във временното класиране с актив от 23 точки. Ливърпул е 7-ми с 34 пункта.
АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
23.01.16
14:45 ч.
Норич - Ливърпул 4:5
0:1 Фирмино (18), 1:1 Мбокани (29), 2:1 Нейсмит (41), 3:1 Хулахан (54-д), 3:2 Хендерсън (55), 3:3 Фирмино (63), 3:4 (Милнър 75), 4:4 Басонг (93), 4:5 Лалана (95)
23.01.16
17:00 ч.
Уест Бромич - Астън Вила
Баланс: 143 мача, 47 победи за Уест Бромич, 31 равенства, 65 победи за Астън Вила
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън (Диема Спорт 2)
Баланс: 97 мача, 50 победи за Манчестър Юнайтед, 23 равенства, 24 победи за Саутхемптън
19:30 ч.
Уест Хям - Манчестър Сити (Диема Спорт 2)
Баланс: 93 мача, 35 победи за Уест Хям, 14 равенства, 44 победи за Манчестър Сити