Ливърпул продължава да преследва първата си титла от 1990 г. насам, след като в шампионско темпо записа девета поредна победа. В мач от 33 кръг “червените” се наложиха с 2:1 като гост на Уест Хям. И двата гола за гостите бяха реализирани от капитана Стивън Джерард от дузпи.

Джерард даде аванс на тима си в 44-ата минута с точно изпъление на 11-метров наказателен удар, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Джеймс Томкинс. В добавеното време на първата част “чуковете” изравниха. Ги Демел прати топката във вратата от три метра, след като преди това съдията Антъни Тейлър не видя нарушение при действието на Анди Керъл срещу вратаря Симон Миньоле. Реферът не уважи сигнала на своя асистент, който сигнализира за фаул и не зачете попадението. След обсъждане между двамата Тейлър посочи центъра.

През втората част Анди Керъл удари напречната греда на вратата на гостите след удар с глава. Това беше преди в 71-ата минута Ливърпул да получи втора дузпа, отсъдена за фаул на вратаря Адриан срещу Джон Фланаган. Джерард отново беше точен и върна Ливърпул на първото място в класирането.

“Червените” имат две точки аванс пред Челси и четири повече от Манчестър Сити. “Гражданите” обаче имат два мача по-малко. Уест Хям е 11-и с 37 точки, на 10 над зоната на изпадащите.

Уест Хям – Ливърпул 1:2
0:1 Стивън Джерард (44), 1:1 Ги Демел (45+2), 1:2 Стивън Джерард (71)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
05.04.14
14:45 ч.
Манчестър Сити - Саутхемптън 4:1
1:0 Яя Туре (3-дузпа), 1:1 Рики Ламбърт (37-дузпа), 2:1 Самир Насри (45+2), 3:1 Един Джеко (45+5), 4:1 Стеван Йоветич (81)
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Хуан Мата (39), 0:2 Хуан Мата (50), 0:3 Хавиер Ернандес (65), 0:4 Аднан Янузай (90+3)