ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ливърпул се класира за 1/2-финал на турнира за Купата на Лигата в Англия след убедителен успех с 5:1 над Уест Хям.

На полуфиналите "мърсисайдци" ще срещнат Фулъм, а в другата битка за финала един срещу друг се изправят Мидълзбро и Челси. Това определи тегленият след мача жребий. Срещите са на 8 януари, а реваншите на 22-и.

Головото шоу на "Анфилд" започна минути преди да изтече половин час игра. Доминик Собослай получи топката и с далечен удар я прати във вратата на "чуковете" за 1:0. До края на полувремето Коди Гакпо можеше да удвои аванса на "мърсисайдци", но стреля покрай гредата.

Минути след почивката Дарвин Нунес също се размина с гол във вратата на гостите. Къртис Джоунс удвои преднината на Лувърпул в 56-ата минута с удар по земя (2:0).

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Авансът на домакините стана класически в 71-ата минута. Коди Гакпо преодоля вратаря на Уест Хям Ареола с техничен удар в долния ляв ъгъл.

Само няколко минути след това лондончани върнаха едно попадение, дело на рожденика Джарeд Боуен, който засече отбитата топка за 3:1.

Ливърпул продължи да напада и в 82-ата минута Мохамед Салах се разписа за 4:1 след самостоятелен пробив и удар в долния десен ъгъл - 4:1.

Крайното 5:1 фиксира Къртис Джоунс в 84-ата минута след пробив и точен удар в долния ляв ъгъл.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХЯМ 5:1
1:0 Доминик Собослай 28', 2:0 Къртис Джоунс 56', 3:0 Коди Гакпо 71', 3:1 Джаред Боуен 77', 4:1 Мохамед Салах 82', 5:1 Къртис Джоунс 84'