Ливърпул завърши с победа предсезонната си подготовка. "Червените" се наложиха с 3:1 над германския Леверкузен на "Анфийлд".

Интересното може да се каже е, че първият гол беше дело на 17-годишния Реъм Стърлинг, който се разписа само три минути след началото на мача. Това беше негово първо попадение за мъжкия тим. Лукас Лейва удвoи аванса на домакините в 29-ата минута.

Малко след час игра пък английският национал Анди Керъл отбеляза за класическото 3:0. Почетното попадение за "аспирините" беше дело на Сидни Сам четвърт час преди края на срещата. Мачът беше последен и за Леверкузен преди началото на Бундеслигата.

Ливърпул започва шампионата с гостуване на Уест Бромич, докато Байер ще пътува до Франкфурт за двубой с Айнтрахт.